Haşereler
Ücretsiz Kontrol
Teklif İste

Arılar

Bal arılarına saldırabildiği gibi insanlara ve diğer hayvanları da sokabilen bu canlılardan kurtulmak için eşek arısı ilaçlama yaptırılması şarttır. Profesyonel olarak hizmet veren arı ilaçlama firmaları ile anlaşmak gerekir. Arı ilaçlama şirketleri arasında müşteri memnuniyetli hizmet anlayışımızla %100 garanti ilaçlama uygulaması yapmaktayız.

Dünya üzerinde birçok türü buluna arılar zar kanatlılar familyasına ait eklem bacaklı böcek türlerindendir. Arı ilaçlama, ekosistemde büyük olay sahibi olan bal arıları için yapılamayacağı gibi yalnızca yaban arısı için yapılabilir.

Arılar türlerine göre farklılık göstermektedir. Bazı arılar insanlara yarar sağlamakta, bazıları ise zarar vermektedir. Örneğin; bal arısının insanlara çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bal arısı, bal üretimi yapmaktadır. Bal arılarının diğer bir yararı da bitki döllenmesinde üstelendikleri aktif roldür. Çeşitli çiçek ve bitkilerden polen toplamak üzere dolaşan arılar polenleri taşıyarak çiçeklerin ve bitkilerin döllenmesine olumlu katkıda bulunurlar.

Arı İğnesi Zehirli midir?
Arıların, karın bölgelerinde iğneler bulunmaktadır.  Bu iğne zehir kesesine bağlıdır.  Genellikle toplu halde yaşayan arılar saldırılarını da koloni halinde gerçekleştirebilmektedir. İnsanlar ve diğer hayvanlara bu iğne ile zehirlemektedirler. Arının iğnesiyle verdiği zehir, o bölge ve etrafında bir bölgesel reaksiyona yol açar. Ağrı, şişlik, kızarıklık, kaşıntı, kabarıklık oluşur. Ağrı birkaç saatte geçebilmekte ise de alerjik durumlarda ölüme kadar yol açabilmektedir. Nadiren de olsa ciddi sistemik reaksiyonlar görülebilmektedir. Vücut üzerinde, kızarıklık ve karışıklık görülebilmektedir. Bazı ciddi reaksiyonlar görülebilir. Bunlardan başlıcaları, bulantı, kusma, baygınlık halidir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için, ilaçlama konusunda uzmanlaşmış firmalardan arı ilaçlama hizmeti almak gerekir. Arı ilaçlama firması olarak, 7/24 verdiğimiz hizmetle gerekli durumlarda derhal müdahalede bulunmaktayız.

Neden Arı İlaçlama Gerekir?
Baş bölümünde yer alan antenleri sayesinde  arılar genelde bitki polenleri ile beslenmektedir. Bazı küçük böcek türlerini de yiyebilmektedirler. Arılar, ev ve iş yerlerindeki tüm yiyecekleri yiyebilmektedir. Tek çözüm yolu, arı ilaçlama uygulamasıdır.

Diğer arı türlerini de yiyebilen arı türü, yaban arısıdır. Arıların içindeki en tehlikeli arı türüdür. Yaban arası zehirlidir. Arılar, açık yada kapalı her alanda bulunabilmektedir. Sağlığınızı korumak için arılarla mücadele etmek gerekir. Bunun içinde profesyonel arı ilaçlama şirketleri ile anlaşmak gereklidir. Arı ilaçlama uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış firmalar tarafından uygulanmalıdır.

Arı ilaçlama fiyatları ve yöntemleri hakkında, haşere ilaçlama ve fare ilaçlama ile ilgili her konuda müşteri temsilcilerimizden gün boyu bilgi alabilirsiniz.

Sorunuz mu Var

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim Bilgileri