Haşereler
Ücretsiz Kontrol
Teklif İste

Hamam Böceği

Hamam böceği ilaçlama insan hayatı için oldukça önemlidir, çünkü bu haşereler temiz yerlerde bulunmadıklarından birçok mikrop barındırıp, bu mikropları da insanalara salya veya dışkıları yolu ile bulatırabilir. Bunun sonucunda da ciddi sağlık problemleri oluşabilir. Hamam böceklerinden kurtulmak için muhakkak profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri ile görüşülmeli, gereken yardımlar vakit kaybedilmeden alınmalıdır. Aksi halde her geçen gün sayıları artacak olan bu haşereler daha da büyük zararlara neden olacaktır.

Hamam böceği, omurgasız canlılar grubundan küçük yapılı canlılardır. Dünyanın birçok bölgesinde bulunan ve 5000 kadar türü olan hamam böcekleri nemli ve besin maddesi bulunan her ortamda yaşarlar. Hamam böceklerinin boyları ortalama 3-5 cm arasındadır. Sırt bölümlerinde kendilerini tehlikelere karşı koruyan sert bir madde olan hamam böceklerinin kanatları vardır fakat uçamazlar. Hamam böceğinin çok güçlü ayak yapıları vardır ve çok çabuk hareket ederler. Bu özellikleri, hamam böceklerinden kurtulmak isteyen kişilerin, bu haşerelere karşı yapacakları bireysel müdahale sonuçlarını imkansızlaştırır. Sadece zaman kaybından ibaret olacak bu yöntemler yerine, hamam böceği ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.Bir gecede kilometrelerce yol yürüyebilen bu haşereler ile evlerimizde gündüzleri tek tük karşılaşılırken, geceleri sıkça ve toplu halde karşılaşmamız olasıdır. Çünkü hamam böcekleri geceleri ve özellikle karanlıkta daha çok aktif olurlar. Bu haşerelerin baş kısmında bulunan uzun anten şeklideki kılları, nemli ve yiyeceğin bol olduğu alanları bulmalarında yardımcı olur. Kolaylıkla buldukları yiyeceklerimizi tüketerek maddi kayıplara neden olmanın yanında, yiyeceklere bıraktıkları mikropların da insanlara bulaşması sonucunda sağlık sorunları görülebildiği için hamam böceği ilaçlama yaptırılması şarttır.

Hamam böcekleri evlere, pis su giderlerinden, kalorifer ya da kombi borularının boşluklarından, açık bırakılan kapı ve pencerelerden ya da evlere alınan eşyaların içerisinde girebilir. Evlere giren hamam böcekleri ilk olarak nemli ve su bulabilecekleri alanlar olan mutfak, lavabo ve tuvalet gibi alanlara yerleşirler. İnsanların yiyebildiği ya da yiyemediği birçok maddeyi tüketebilen hamam böcekleri, bu sebeple oldukça pis haşerelerdir. Ev içlerinde yere dökülen yemek kırıntıları ve açıkta bırakılan yemeklerden beslenen bu haşereler bu yemeklerin üzerinde gezerken salya ve dışkılarını bırakarak insanlara hastalık bulaştırırlar. Bu yüzden hamam böceklerinden kurtulmak şarttır. Hamam böceği ilaçlama hizmeti alarak, vakit kaybetmekden yok edilmesi gereken haşereler için uygulanacak ilaçlama yöntemi, uzman ekiplerce belirlenmelidir.

Hamam böceği haşeresi çok dayanıklı bir vücut yapısına sahip olduklarından, çöl sıcaklıklarında ve dondurucu soğuklarda bile yaşayabilirler. Bazı organları kopmasına rağmen yaşamına devam edebilen hamam böcekleri, bu şekilde ortalama 1 hafta yaşayabilmektedir. Bu haşereler çiftleşmelerinin ardından, dişi hamam böceği yumurtalarını bir süre sırtında taşır ve dolaştığı her tür alanlara dökerek ilerler. Bir üremede yüzlerce yumurta bırakabilen bu haşerelerin sayıları kısa sürede artmaktadır. Vücut dirençlerinin kuvvetli olması ve hızla çoğalmaları nedeniyle yok edilmeleri oldukça zordur ve bireysel olarak hamam böceği ile mücadele imkansızdır. Bu nedenle iyi bir araştırma sonucunda profesyonel hamam böceği ilaçlama firmaları ile irtibat kurulmalı ve destek alınmalıdır.

Hamam böcekleri halk arasında farklı isimlerle anılırlar. Bunlar arasında oryantal hamam böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, kakalak, karafatma ve kalorifer böceği başta gelir. Tüm türleri insanlar için ciddi tehdit demektir. Çünkü her biri bulundukları alanlardan, mekanlardan aldıkları virüsleri insanlara bulaştırıp ciddi hastalıklara neden olabilir. Hamam böceklerinden insanlara bulaşan hastalıklar arasında grip, dizanteri, astım, phonomi, verem, hepatit ve çeşitli alerjik hastalıklar başta gelir. İnsanlar için oldukça zararlı olan hamam böceklerinden kurtulmak için, ilaçlama şirketleri tarafından hamam böceği ilaçlaması yaptırmalısınız. Hamam böceği ilaçlamasında kullanılan etkili sıvı kokulu ve jel tarzı ilaçlar ile hamam böceklerinden kurtulabilirsiniz. Özellikle jel ilaçlama tercih edilerek gerçekleştirilen bu hizmet oldukça zahmetsiz ve kolaydır. Çünkü bu işlem gerçekleştirilmeden önce herhangi bir önlem alınmasına gerek yoktur. Hatta şırınga tabancası ile kuytu köşelere ufak parçalar halinde ilaçlar bırakılarak gerçekleştirilen bu uygulama sırasında da insanların alanı terk etmesine gerek duyulmaz. Sonrasında da herhangi bir temizlik yapılmayacağından, insanlar için hamam böceği ilaçlama uygulamasında talep edilen en sık ilaçlama tekniğidir.

Sorunuz mu Var

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim Bilgileri