Haşereler
Ücretsiz Kontrol
Teklif İste

Yılan

Yılan dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşayan bir canlıdır. Boyları ve yapıları türlerine bağlı olarak değişkendir. Yılan türleri olarak yüzlercesi bulunan bu canlıların %99'u zehirlidir. Bu bakımdan yılanların her türlüsünden uzak durmak gerekir. Görüldükleri anda ya da olabilecekleri ortamlardaki belirtileri ardından muhakkak yılan ilaçlama yardımı alınmalıdır. Bu zararlının biyolojik yapısı tüm türlerinde aynıdır. Yapı ve şekil olarak bazı farklılıkları vardır ancak genelinin uzun bir vücut yapısı bulunur ve vücudunun sonunda kuyrukları mevcuttur. Yılanlardan kurtulmak, yılan ilaçlama firmaları ile irtibat kurulması durumunda gerçekleştirilebilir.
Yılanların kanatları ve ayakları yoktur ve tüm hareketlerini sürünerek yaparlar. Yılan çeşitleri vücudunu kasıp öne doğru atar ve bu şekilde hareket ederler. Baş kısımları vücutları ile orantılıdır. Başında 2 adet gözleri bulunur ve ağızları içinde çatallı bir dili, avını tutmaya ve zehirlemeye yarayan dişleri bulunmaktadır. Kolayca beslenebilen yılanlardan kurtulmak oldukça zordur. Yılan ilaçlama firmaları tarafından yardım alınarak bu zararlıdan gelebilecek sorunlara engel olunmalıdır. Sert ve pullu bir derisi vardır. Kesinlikle derisinin üzerinde kıl ve tüy bulunmaz. Yılanların boyları türlerine bağlı olarak değişmektedir. Bazıları 10 - 12m kadar uzunlukta olabilmektedir.
Bu canlılar besin ihtiyaçları için haşereleri yiyebilirler. Beslenirken avına sessizce yaklaşır ve avının üstüne atılarak onu ısırıp zehirler. Daha sonra avını bütün olarak yutar. Ağzındaki dili sayesinde avını bulan yılan, avlayacağı haşere ve hayvanı vücut ısısından hareketinden ve kokusundan tanır ve ona göre avlar. Yılanlar beslenmesinde böcekleri yediği gibi daha büyük olan kuş, fare, kurbağa, balık, yumurta, köstebek, tavşan, yaban domuzu ve benzeri birçok hayvanı avlayabilirler. Daha çok kırsal alanlarda karşılaşılması mümkün olan yıla ile mücadele edecek kişilerin yılan ilaçlama uygulatmaları gerekmektedir.
Yılan türleri yılda en az bir kere deri değiştirerek gençleşir. Bu deri değişimi bazen 1- 2 hafta sürer. Bu canlıların yeni derileri daha parlaktır. Derisi aslında çok sağlamdır ve birçok lüks eşyada kullanılır. Yılan sokması bu canlıların insanlara verebileceği en büyük zararlardandır. Bu duruma maruz kalan kişiler doktor kontrolündeki tedavilerine eşzamanlı olarak, yılan ilaçlama firmaları ile irtibat kurmalıdırlar.
Yılanların bazıları üreme ve çoğalmada yumurta yaparlar bazıları ise canlı yavru doğururlar. Doğan yavrular uzun bir dönem anne yılan tarafından beslenir. Yavrular kendi başlarına avlanabilir olduğunda yuvadan çıkarlar ve beslenmek için etrafa yayılırlar. Yılan ile mücadele etmek zordur ve tehlikelidir. Bunun yüzden yılandan kurtulmak için yılan ilaçlama şirketleri tarafından yardım ve destek almak gerekir. İlaçlama servisleri ile ilaçlama sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgi alınmalıdır.

Sorunuz mu Var

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim Bilgileri