Haşereler
Ücretsiz Kontrol
Teklif İste

Karasinek

Sinek ilaçlama önemli bir işlendir. Çünkü temiz yerlerde bulunmayan sinekler, her alana buradan aldıkları mikropları bulaştırabilirler. Kanatlı küçük haşerelerden olan sinekler dünyanın her yerinde ve her kıtasında bulunurlar. Sinek ve karasineklerin yapıları ve şekilleri yaşadığı yere ve türüne bağlı olarak değişir. Genellikle çöplüklerde, bataklıklarda, temiz olmayan alanlarda görülebilen sineklerden kurtulmak önemlidir. Çünkü bu yerlerden aldıkları mikropları, insanların yaşam alanlarına da girerek , kişilere kolayca bulaştırırlar. Bunun sonucu olarak da ciddi rahatsızlıklar görülebilir. Sinek ilaçlama uygulatılması ve ihmal edilmemesi gereken bir işlemdir.

Sineklerin vücudu üzerinde uçmasını ve havada dengede durmasını sağlayan kanatları vardır. Uçuyor olabilmeleri nedeniyle sineklerden kurtulmak zorlaşır. Yakalanmaları imkansız olan bu haşereler ancak uzman kişilerce uygulanan sinek ilaçlama yöntemleri ile yok edilebilir. Küçük yapılı hayvanlar olup boyları genellikle birkaç mm den 1cm ye kadar olabilirler. Bu haşerelerin vücudu üzerinde çok ufak yapıda tüyler bulunur ve vücudunun alt kısmında toplam 6 ayağı vardır. Genellikle bir yerden bir yere uçarak geçerler. Böcekler arasında en iyi şekilde uçan türler sineklerdir. Öyle ki havada uçarken hareketsiz bir şekilde askıda kalabilicek özelliği de sahiptir.

Sinekler bulunduğu yaşama alanına bağlı olarak farklı şekillerde beslenir ve hem bitkisel besinleri hem de hayvansal artıkları besin olarak kullanırlar. Daha çok pis ve atık maddelerin olduğu yerlerde uçuşurlar. Yumurtalarını ise sulu ortamlara bırakırlar. Çiftleştikten sonra en yakın sulu alanlara gidip bu kısımlara her defasında 150 - 200 kadar yumurta bırakırlar. Yumurtasını koloni halinde bırakır. İnsanlar için tehlikeli olan canlılar olup yaşam alanlarına ortalama her beş dakikada bir dışkılarını bırakırlar. Sinek ilaçlama bu tür zararlara maruz kalmamak adına ihmal edilmeden yardım alınarak yaptırılması gereken bir uygulamadır. Hangi alanda olursa olsun bu haşerelerin görülmesi ardından, sineklerden kurtulmak için sinek ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır. İlaçların yumurtalarına etki etmemesi durumu göz önüne alınarak bu ilaçlama işlemi periyodik olarak gerçekleştirilmelidir.

Sinekler aç kaldıkları durumlarda insanlardan ve diğer canlılardan kan emerek beslenebildikleri için tehlikeli olabilirler. Sinek ile mücadele bu nedenle şarttır. Yumurtalama ile üreyen bu haşereler yumurtalarını, su ve besin ortamına bırakırlar.Yumurtalar ortamın sıcaklığına bağlı olarak aynı gün içinde açılabilir. Çıkan larvalar 1 hafta içinde kanatlanır ve uçmaya başlarlar. Sinekler insanların yaşam alanlarında bulunarak, ayakları, gerek ağızları, gerekse dışkıları ile yiyeceğimizin üzerine mikrop bulaştırıp sağlık sorunlarına sebep olabilirler. Sinek ilaçlama firmaları tarafından alınacak hizmetler sonrasında bu sorunlardan kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Sinek ilaçlama için kullanılan ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri farklıdır. Sinek ile mücadele için ilaçlama mutlaka ya akşam saatlerinde ya da sabahın erken saatlerinde olmalıdır. İlaçlama öncesinde mutlaka bu haşerelerin üredikleri yerler tespit edilmeli ve ilaçlama bu şekilde gerçekleştirilmelidir. Sinek ilaçlama şirketleri tarafından belirlenen ilaçlama yöntemi bu haşerelerin alanına bağlı olarak farklı şekilde yapılmaktadır. Genellikle püskürtme ya da buharlama olarak yapılan sıvı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlama yöntemi için alınması gereken önlemler hakkında, ilaçlama öncesinde, firmalar tarafından bilgilendirilmektesiniz. Sinek ilaçlama için kesinlikle dışarıdan alınan böcek ilaçları etki etmez. Genellikle açık havada olduğu için çok dikkatli olmak gerekir. Yoksa etraftaki insanlar büyük zararlar görebilir.

SİNEK İLE MÜCADELE

İnsanlar için hem zehirli hem de mikrop bulaştırarak sağlık sorunları yaşattıkları için zararlı olan haşerelerdir. Bunun içindir ki sineklerden kurtulmak gerekir. Sinek ile mücadele için mutlaka yasal çalışan ilaçlama firmaları tarafından destek alınmalıdır. Ferdi olarak yapılan mücadeleler asla sonuç vermez. Bu bakımdan kesin çözüm sunan sinek ilaçlama şirketleri ile çalışılmalıdır. Sinek ilaçlanma hizmeti ve diğer tüm haşereler için verdiğimiz ilaçlama hizmetleri için günün 24 saati sizlere yardımcı olmaktayız. Bu bakımdan ortamda bulduğunuz sinekler için gerekli bilgi ve desteği almak sizin elinizde. Bir telefon tuşu kadar yakın olan ilaçlama merkezlerine ulaşın ve istenilen tüm bilgilere sahip olun. Sinek ilaçlaması için kullanılan ilaçlarımız ziraat mühendisleri tarafından üretilmektedir.

Sorunuz mu Var

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim Bilgileri